1987 yılında DENİZ TARIM ÜRÜNLERİ TİC. ve SAN. A.Ş adıyla GAZİANTEP'in Nizip ilçesinde 10.000 m2 lik bir alanda kurulmuş olup, 1996 yılına kadar tekstil sektöründe faaliyet gösterdikten sonra, iştigal konusunu değiştirerek gıda sektöründe aranan bir firma olma yolunda çalışmalarına başlamıştır.

Ülkemizin sebzelerini ve ithal ettiği kaparileri üstün teknoloji kullanarak işleyen firmamız üretimlerini her geçen gün arttırmakta, Kapari, Kapari Meyvesi, Salamura Yaprak, Hazır Yemek Çeşitleri (Yaprak Sarma, Lahana Sarma, Karışık Dolma, Pilakiler, Humus), Turşular, Közlenmiş Biber, Közlenmiş Patlıcan, Kurutulmuş Domates üretimi ve ihracatında Türkiye’nin önemli firmalardan birisi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Firmamız Organik Kapari, Kapari Meyvesi, Zeytin ve Zeytinyağı ürünlerinin yanı sıra her türlü Organik Bakliyat işleme yetkisine sahiptir.

Üstün kalite ve özenle üretilen ürünleri  başta AB Ülkeleri, ABD, Avustralya, Yeni Zelanda ve Ortadoğu Ülkeleri olmak üzere 27 ülkeye ihraç etmektedir. Firmamızın ihracat tonaj ve cirosu her yıl düzenli olarak artış kaydetmektedir.

Üretimde kalite standartlarına ve sürdürülebilir ürün & hizmet kalitesine çok önem veren firmamız;

ISO 22000, BRC, IFS, ECOCERT, TSE, STAR-K KOSHER belgelerine sahiptir.

MİSYON:

Gıda üretimi ve dağıtımında tüketiciye yakın durarak ona en iyi değeri sunan, güçlü markalarla ve yeniliklerle sürekli artan verimlilik sağlayan, istikrarla büyüyen, markalaşan ve ürün yelpazesini geliştiren bir gıda şirketi olmak.

VİZYON:

Türkiye’den Dünyaya gıda ürünleri ihracatı yapan lider bir üretici şirket olmak.

Firmamızın hedefleri arasında;

* Tam kapasite çalışarak üretim miktarını arttırmak,

* Ürün yelpazisini genişletmek,

* Etkin ve verimli çalışarak üretim kalitesini artırmak,

* Üretimde standartizasyon sağlamak,

* Markalaşmak

gibi faktörleri sıralayabiliriz.